• 7 pravidiel stravovania a správania sa v školskej jedálni

1. Do jedálne vstupujem v čase pre mňa určenom
        1. po skončení vyučovania
        2. ak som dochádzajúci žiak a autobus mám hneď po vyučovaní, mám právo ísť  na obed po 5. vyučovacej hodine
        3. ak potrebujem ísť na obed po 5. hodine z iného dôvodu, dôvod mi  písomne potvrdí rodič alebo učiteľ.
        1. Do jedálne vstupujem v prezuvkách, s čipom, bez mobilu, bez tašky a vrecúška z TSV. Nepotrebné veci si uložím do skrinky.
        2. Počas pobytu v jedálni sa správam slušne, disciplinovane, kultúrne – nepredbieham sa, nevykrikujem, nerozprávam nahlas so spolužiakmi.
        3. Rešpektujem pokyny dozor konajúceho pedagóga, ak prídem do jedálne skôr než dozor, neporušujem dané pravidlá.
        4. Pani kuchárky si dávajú námahu s varením polievky a hlavného jedla, tak z vďačnosti aspoň ochutnám.
        5. Ak niektoré jedlo nie je moje obľúbené, tak sa vyhlásim z obeda deň vopred. Znížim tak námahu kuchárok a hlavne množstvo odpadu, ktoré vzniká v kuchyni.
        1. Keď sa naobedujem, upracem zo stola taniere, poháre, príbory. Nenechávam na stole ovocie, jogurt a iný prídavok k obedu. Šupky a obaly patria do koša.

KAŽDÝ MÁ PRÁVO SI V KĽUDE A KULTÚRNE VYCHUTNAŤ OBED.

DOBRÚ CHUŤ!

Ľanové stolovanie s nitom a korálkou  (Dárkový set (125x200cm obrus + 80x80cm naperón + 6x prestieranie + 1x ľanové servírovacie vrecko)

ĎAKUJEM!