• Aktivita projektu RECYKLOHRY

Milí žiaci, pripomíname vám, že tento týždeň ( od 17. 10.2022 - do 21.10.2022) prebieha na našej škole

ZBER STARÝCH MOBILOV

Určite máte aj vy doma starý , rozbitý alebo pokazený mobil, ktorý sa povaľuje niekde v zapadnutej zásuvke alebo sa s ním hrajú deti.

Neváhajte a prineste starý mobil do školy.

• Červeno-žlto-zelený deň

Deň pôvodných odrôd jabĺk je inšpirovaný britským Apple Day, ktorý sa oslavuje od roku 1991. Tento deň je každoročnou oslavou jabĺk a sadov. Poukazuje na rozmanitosť odrôd jabĺk v jednotlivých lokalitách a cieľom je uznanie a udržiavanie ich prínosu pre miestne bohatstvo.

Denne jedno jablko pre zdravie:

• OŽaZ - účelové cvičenie

Dňa 7.októbra sa žiaci 5.- 9. ročníka zúčastnili účelového cvičenia, ktoré sa realizovalo ako súčasť povinného učiva „Ochrana života a zdravia“ (OŽaZ). Ochrana človeka a jeho zdravia integruje postoje, vedomosti a zručnosti žiakov zamerané na ochranu života a zdravia v mimoriadnych situáciách, tiež pri pobyte a pohybe v prírode, ktoré môžu vzniknúť vplyvom nepredvídaných skutočností ohrozujúcich človeka a jeho okolie.

• EXPERT GENIALITY

Milí žiaci,

aj tento rok máte možnosť zapojiť sa do súťaže Expert geniality.

Viac informácii môžete nájsť na letáčikoch, ktoré máte v triede, alebo u p. uč. Marušovej, u ktorej sa zároveň môžete prihlásiť do tejto súťaže.

• Oznam pre rodičov - bezpríznakovosť

Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti sa predkladá s cieľom zabezpečiť bezpečné prostredie a tak zachovať prezenčnú výučbu a minimalizovať riziko prerušenia výučby v triede.

Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti predkladá rodič pri nástupe dieťaťa/žiaka do MŠ/ZŠ a po každom prerušení dochádzky do školy a školského zariadenia v trvaní 5 a viac po sebe nasledujúcich vyučovacích dní (víkendy a sviatky sa nepočítajú).

• Stravovanie - oznam

Ved. ŠJ oznamuje rodičom, že prihlásiť dieťa/žiaka na stravu je možné iba na základe Zápisného lístka na stravovanie (prihlášky), kde sú uvedené všetky informácie ohľadom stravovania.
            Zamestnancom školy a deťom v materskej škole, ktorí majú rozhodnutie o prijatí bude poskytnutá celodenná strava od 5.9.2022.

• Distribúcia AG-samotestov

Vážení rodičia.

Oznamujeme Vám, že v dňoch

31.8.2022 od 9:00 do 16:00,

05.09.2022 od 8:00 do 14:00

bude možné vyzdvihnúť si AG-samotesty, ak ste o ne prejavili záujem - zaslaním návratky do školy ešte v mesiaci jún 2022.

MŠVVaŠ SR pripravilo AG testy na bezpečný návrat žiakov do škôl v súvislosti s ochorením COVID-19. V záujme zachovania zdravia a bezpečnosti žiakov odporúčame pred začiatkom školského roka 2022/2023 pred prvým nástupom do školy a školského zariadenia žiakom absolvovať testovanie na ochorenie COVID – 19.

• Prázdninová výzva

Aby prázdniny neboli pre Teba iba prázdne dni, zapoj sa do prázdninovej výzvy.

Koľko políčok sa ti podarí počas prázdnin splniť?

Úlohy z výzvy si môžeš dokumentovať a potom sa svojim výsledkom pochváliť spolužiakom a kamarátom :-)

• Švihadlový maratón

Dňa 27.06.2022 sa naši žiaci 1.stupňa prvýkrát a hneď v hojnom počte zapojili do Švihadlového maratónu. Úlohou detí bolo urobiť čo najviac skokov cez švihadlo bez prestávky. Výkony mnohých žiakov boli ohromujúce. Všetkým zúčastneným ďakujeme za ich odvahu zapojiť sa a veríme, že o rok sa k nim pripojí ešte viac kamarátov a dosiahneme krásne výsledky.

• DFS Briezka

Detský folklórny súbor Briezka po dvojročnej prestávke nabral novú silu. Napriek tomu, že sa dievčatá počas predchádzajúcich rokov nemohli stretávať na nácvikoch spevu a tanca, tento rok opäť ukázali svoje talenty.

DFS Briezka dostal pozvanie zaspievať si pri viacerých výnimočných udalostiach. Dievčatá krátkou scénkou a krásnym spevom ľudových piesní z nášho regiónu spríjemnili popoludnie mamičkám a ich deťom na Uvítaní detí do života.

• Šiestaci a ôsmaci na koncoročnom výlete

V stredu 8. júna žiaci šiesteho a ôsmeho ročníka absolvovali školský koncoročný výlet do Pienin. Hneď na začiatku nášho dobrodružstva nás postrašil trochu dážď, ktorý s nami prišiel do Červeného Kláštora. Našťastie sa počasie zľutovalo a my sme nemuseli meniť svoje plány. Najprv nás prehliadkou Múzea Červený Kláštor prevádzala milá pani, ktorá nám porozprávala o histórii kláštora. Potom sme si mohli okolie kláštora pozrieť aj sami. Následne sme sa peši prešli do prístavu s plťami, kde sme nasadli na štyri plte a užívali 90 minútový splav Dunajca. V objatí nádhernej scenérie PIENINSKÉHO NÁRODNÉHO PARKU sme mali možnosť pocítiť skutočný dotyk dedičstva našej slovenskej prírody. Po plavbe sme si dali prestávku v Lesnici a potom sme sa vydali na 10 kilometrovú túru naspäť do Červeného Kláštora. Vyčerpaní, ale plní zážitkov sme sa večer šťastne vrátili autobusom domov. Na druhý deň bola aj

• Siedmaci na koncoročnom výlete

Dňa 2. júna sme sa zúčastnili školského výletu, počas ktorého sme navštívili kaštieľ Betliar a Dobšinskú ľadovú jaskyňu. Bola to pre nás odmena za celoročnú prácu. Cesta autobusom bola trošku dlhšia, ale stálo to za to. Prehliadka kaštieľa bola veľmi zaujímavá, dozvedeli sme sa veľa o rodine panovníkov Andrássyovcov. Potom sme navštívili jednu z najväčších jaskýň na Slovensku - Dobšinskú ľadovú jaskyňu. Jej prehliadka bola pre nás takisto pekným zážitkom. Cestom naspäť sme sa zastavili na krásnom Košickom námestí.

Štvrtok 2. 5. 2024