• O školskom stravovaní

• Všeobecné informácie

Zriaďovateľom Školskej jedálne pri ZŠ s MŠ Brezovica je Obecný úrad Brezovica.

Školské stravovacie zariadenie poskytuje stravovanie pre žiakov a zamestnancov Základnej školy a ostatných stravníkov, ktorí sú prijímaní na stravovanie so súhlasom zriaďovateľa a riaditeľa školy, a taktiež so súhlasom úradu verejného zdravotníctva podľa podmienok stanovených v prevádzkovom poriadku školskej jedálne.

Strava je pripravovaná na základe jedálneho lístka, ktorý je zostavovaný podľa:

• odporúčaných výživových dávok,
          • materiálno-spotrebných noriem,
          • zásad pre zostavovanie jedálnych lístkov,
          • hygienických požiadaviek a zásad HACCP
          • finančného limitu.

Štruktúra jedálneho lístka počas piatich stravovacích dní je nasledovná:

• dve hlavné mäsové jedlá
          • jedno jedlo so zníženou dávkou mäsa
          • jedno zeleninové jedlo – odľahčujúce
          • jedno hlavné jedlo múčne.

Hlavná kuchárka: Mária Blizmanová

Strava je pripravovaná na základe stanoveného finančného limitu, ktorý určilo MŠ SR. Ministerstvo školstva rozdelilo výšku finančného príspevku do piatich finančných pásiem. Naša školská jedáleň je zaradená do najnižšieho I. stupňa finančného pásma pre všetky vekové kategórie.

ŠJ pri ZŠ s MŠ je zapojená do projektov:

ŠKOLSKÉ MLIEKO – realizované spoločnosťou Rajo a. s., Studená 35, Bratislava.

Cieľom projektu je podporiť spotrebu mlieka a mliečnych výrobkov u detí. Ich pravidelným podávaním dodať detskému organizmu potrebné látky na vývoj svalovej  hmoty pre stavbu kosti a chrupu, pre normálny rast a odolnosť proti infekciám.

ŠKOLSKÉ OVOCIE – realizované spoločnosťou Hook, s. r. o., Toryská 6, Košice.

Cieľom projektu je zvýšiť frekvenciu podávania čerstvého ovocia, 100 %nej ovocnej šťavy a ovocného pyré bez pridania cukru a konzervačných látok.

Garantom obidvoch projektov je Ministerstvo školstva SR, projekty sú podporované vládou SR a EU, prostredníctvom PPA.