• Lyžiarsky výcvik Ždiar - Strachan 2024

V dňoch 15.1. – 19.1.2024 sa konal základný lyžiarsky výcvik žiakov 8. ročníka. Budem
            sa opakovať keď poviem, že prostredie v ktorom učíme deti lyžovať, je nie len nádherné, ale
            je priam ideálne pre začiatočníkov. Každoročne pripomíname žiakom, aby boli disciplinovaní
            pri výcviku a dodržiavali všetky bezpečnostné a metodické pokyny vyučujúcich. Ak sa nám
            to podarí a detí naučíme lyžovať, máme z toho všetci radosť. Po dvoch dňoch namáhavej
            práce, sme dokázali dostať väčšinu našich žiakov na vlek, čo uľahčilo ďalší nácvik
            lyžiarskych zručnosti. Jazda na vleku a neskoršie na sedačke, jazda šikmo svahom, či prvé
            oblúky v pluhovom vedení, neboli v závere týždňa pre väčšinu žiakov žiadnym problémom. V
            konečnom účtovaní nás oprávňuje hodnotiť náš lyžiarsky výcvik za veľmi úspešný. Všetci
            žiaci sa naučili lyžovať, nikto sa nezranil a naviac pobyt v penzióne Ždiar, pripomínal jednu
            veľkú rodinu,

• Šaliansky Maťko školské kolo

Dňa 21. 12. 2023 sa na našej škole konalo školské kolo recitačnej súťaže Šaliansky Maťko. Všetci účastníci sa snažili predniesť svoju povesť tak, aby zaujali. Najlepší z nich sa umiestnili na týchto miestach:

1. Kategória:

1. miesto Natália Bujňáková 3.A
            2. miesto Zara Janošková 2. ročník
            3. miesto Kar
        • VIANOČNÝ KONCERT

Milí rodičia, starí rodičia a priatelia školy!

Srdečne Vás pozývame na zajtrajší VIANOČNÝ KONCERT (19.12.2023), ktorý sa uskutoční v telocvični ZŠ s MŠ Brezovica o 16:00.

Na vianočnej burze si budete môcť zakúpiť výrobky z našich tvorivých dielní a pochutnať si na vianočnom punči za dobrovoľný príspevok.

• Exkurzia v Tichom Potoku

Počas Katarínskeho ľudového dňa sme sa v rámci predmetu Svet práce boli pozrieť v Tichom Potoku, ako sa vyrábajú "pokrovce". Žiaci si mohli vyskúšať tkanie pokrovcov, videli sme výstavu starých šatiek v kultúrnej miestnosti a pani starostka starostka -pani Ľubka Zdravecká nás vyobliekala do tradičných tichopotockých ( šteľbaskich) krojov. Ale nám to pristalo...

• Katarínsky ľudový deň

25. november je dňom sv. Kataríny. S týmto dňom sa spájajú rôzne pranostiky a tradície v regiónoch Slovenska, ale aj v iných krajinách sveta. Viac si môžete prečítať napríklad tu.

"Katarína na ľade, Vianoce budú na blate" alebo " Na svätú Katarínu, skryjeme sa pod perinu."

Svätá Katarína je patrónkou univerzít, mladých dievčat, ošetrovateliek, filozofov, pradiarov, mlynárov a umierajúcich.

• Piataci na exkurzii

V rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku sa vo štvrtok 16. novembra žiaci 5. ročníka v sprievode p. uč. Grapovej a p. uč. Humeňanskej zúčastnili exkurzie vo Vedecko-technickom centre Slovenského technického múzea v Košiciach. Zvolili sme si cestovanie vlakom, aby sme v sebe budovali kultúru cestovania hromadnou dopravou. Pre niektorých žiakov to bola premiéra. Vedecko-technické centrum nám ponúklo mnoho vedeckých hračiek, hlavolamov a vzdelávacích logických úloh. Poriadne sme sa vyšantili a potom sme sa už tešili na rozchod v meste. Nakúpili sme suveníry, vianočné darčeky, pizzu a iné občerstvenie. Na záver si ešte dievčatá chceli zavesiť zámok na košický Most lásky na znak priateľstva a hor sa domov. Na výlete sa nám páčilo a mohli sme takto stráviť spoločný čas mimo školy.

• Exkurzia Hradisko Lipany

Dňa 18.10.2023 sa žiaci z krúžku Šikovníček 4 zúčastnili exkurzie na Hradisku Lipany.

Zaujímavým a pútavým spôsobom sa dozvedeli o živote v minulosti. Vo vnútri opevnenia sa mohli dotknúť voľne pohybujúcich sa zvierat a dozvedieť sa o spôsobe ich života.

Veľkým prekvapením pre nich bola jazda na oslíkovi. Mnohí z nich prekonali svoj strach a užili si jazdu.

• Zhodnotenie Dňa elegancie a slušnosti

"Elegancia je jediná krása, ktorá nikdy nezmizne."

~Audrey Hepburn~

V piatok 6. októbra sa uskutočnil na našej škole pilotný Deň elegancie a slušnosti. Cieľom tohto dňa bolo vymeniť tepláky a iné športové oblečenie za slušivejšie spoločenské oblečenie a dať si záležať aj na slušnom správaní.

Možeme skonštatovať, že na prvýkrát sa zapojilo celkom pekné množstvo žiakov. Pekné elegantné oblečenie každému veľmi pristalo a niektorí boli naozaj úchvatne vyštafírovaní. Na druhom stupni sa zapojilo 70 žiakov, najviac v 5.R a 8.A, najmenej v 7.B. So slušným správaním to bolo trochu slabšie, na tom treba pracovať neustále, lebo máme riadne medzery. V tajnom hodnotení najlepšie obstáli žiaci 9.B.

• Deň otvorených dverí

V stredu 25. októbra sa brány našej školy otvorili pre všetkých rodičov, starých rodičov a priateľov školy.

Návštevníci si mohli prezrieť priestory školy, odborné učebne chémie, biológie, fyziky, techniky, informatiky, cudzích jazykov a takisto čitáteň a telocvične. Učitelia druhého stupňa si so žiakmi pripravili zaujímavé a pútavé prezentácie výučby týchto predmetov.

• Pasovanie prvákov

Dňa 20.októbra boli naši najmenší školáci z 1.A a 1.B slávnostne pasovaní za PRVÁKOV a ozajstných žiakov našej školy.

Snehulienka im so svojimi trpaslíkmi pripravila niekoľko úloh, ktoré po vstupe zlatou bránou museli splniť. Uhádnuť rozprávku, určiť správny počet, porovnať čísla, poskladať puzzle, poskladať si čím skôr, ale pekne veci do vrecúška, či vedieť sa správne obuť, im nerobilo veľké problémy. Všetko zvládli s ľahkosťou. A tak sa mohli hrdo postaviť do radu na pasovanie. S úsmevom a radosťou na tvári prijali slová Snehulienky: “Ja ťa pasujem za prváka”. Potom spoločne zložili prvácky sľub.

• POZVÁNKA

Deň otvorených dverí

Učitelia a žiaci ZŠ s MŠ Brezovica

Vás srdečne pozývajú

na Deň otvorených dverí spojený s Dňom zdravej výživy,

ktorý sa uskutoční dňa 25.10.2023 od 9.00 hod. v priestoroch školy.

Radi Vám ukážeme priestory našej školy, predvedieme zaujímavé formy

Štvrtok 2. 5. 2024