• Zber sušených pomarančových šupiek

• Milí žiaci,

v tomto zimnom období si určite doma celá rodina častejšie pochutnávate na pomarančoch.

Šupky z pomarančov nevyhadzujte, ale aj tento rok sa s nami zapojte do ich zberu.

Šupky dokonale vysušte na radiátore, krásne Vám rozvoňajú celý dom.

Uložte ich do papierového vrecka alebo krabice a prineste do školy.

Tešíme sa na Vašu aktívnu účasť na zbere a najaktívnejších samozrejme odmeníme :-)

• Šaliansky Maťko - školské kolo

• Tento chlapec, to som ja, Šaliansky Maťko.

Maťko preto, že ma tak volajú a šaliansky preto,

že som sa narodil v Šali.

Súťaž  v prednese  slovenskej povesti nazvali podľa mňa

ŠALIANSKY MAŤKO J. C. Hronského

Prednes slovenských ľudových povestí, Šaliansky Maťko, má bohatú tradíciu. Už dlhé roky oslovuje malých i veľkých. Učí deti prostredníctvom povestí poznávať históriu a bohatstvo našej krajiny.

Dňa 20.12.2022 sa na našej škole konalo školské kolo v prednese slovenských povestí – Šaliansky Maťko. Porota vybrala zo zúčastnených tých najlepších, ktorí budú našu školu reprezentovať 25.01.2023 na okresnom kole v Lipanoch.

Ocenení boli títo súťažiaci:

I.kategória – žiaci 2. – 3.  ročníka ZŠ:

1.miesto   -  Barbora Huňadyová  III.A

2. miesto   - Júlia Štefčáková  III.B

3. miesto   -  Bianka Kocúrková  II.B

II.kategória – žiaci 4. – 5. ročníka ZŠ:

1.miesto -  Anna Bujňáková  V.B

2.miesto -  Sofia Ďuricová  V.A

3.miesto - Nina Kulbaková  V.A

III.kategória – žiaci 6. – 7. ročníka ZŠ:

1.miesto – Barbora Mertová VII.A

2.miesto – Ella Mária Matiová VII.B

3.miesto – Ema Michaleková VII.A

Všetkým súťažiacim ďakujeme, víťazom blahoželáme a držíme im palce na okresnom kole.

Mgr. G. Hrickaninová

• OZNAM - CHRÍPKOVÉ PRÁZDNINY

• Riaditeľ školy oznamuje rodičom a žiakom ZŠ aj MŠ, že na základe rozhodnutia zriaďovateľa a odporúčania Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Prešove, bude vyučovanie z dôvodu zvýšeného počtu žiakov s chrípkovým ochorením PRERUŠENÉ od zajtra 14.12. 2022 (streda) do 16.12.2022(piatok). Nástup do školy je v pondelok 19.12.2022.

• Mikulášske všeličo

• V piatok, 2.12.2022 sme sa s deťmi z ŠKD (5-členné družstvo) krásnej súťaže, ktorú organizuje ZŠ Hviezdoslavova Lipany. "Mikulášske všeličo" pozostávalo z deviatich zábavno-športových disciplín zameraných na zručnosť, tvorivosť, šikovnosť, postreh a vynaliezavosť. A kto bol víťazom? Každý! Všetci sme si odniesli nejakú odmenu. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník.

P. vychovávateľka R. Ondrišová

• Milí žiaci, rodičia a zamestnanci školy,

posielame srdečné poďakovanie všetkým, ktorí prispeli do zbierky Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok. Či už ste priniesli jednotlivo - niečo sladké, slané, teplé, mäkké, voňavé, na zábavu, zo srdca alebo hotovú plnú krabičku, svojím darom potešíte a zahrejete pri srdiečku nejakú babku alebo dedka v sociálnom zariadení. Zo sľúbených 20 sme nakoniec dokázali pripraviť a odovzdať 53 krabíc . Veď aj o tom je predvianočný čas.

• Okresné kolo vo vybíjanej a vo volejbale žiačok v školskom roku 2022/2023

• Vybíjaná patrí v školskej TEV k prípravným hrám, v ktorej sa nachádza veľa prvkov z iných športových hier, ktoré musia žiaci zvládnuť. Je veľa podôb tejto hry, od zjednodušenej, cez rýchlu vybíjanú až po súťažnú vybíjanú v ktorej sú prísne pravidlá a veľa taktických manévrov, ktoré sa nedajú naučiť z dňa na deň. Po prvý krát v kategórii starších žiačok sme zúčastnili okresného kola. Covidové obdobie nás nútilo prispôsobovať sa hygienickým pravidlám a tak sa deti viac v triedach venovali vybíjanej.

Záujem o hru vzrástol a tak sme sa rozhodli to skúsiť v súťaži. Na začiatok nie zlé! 1.12.2022 v Lipanoch  3. miesto v konečnom meraní síl a veľmi vyrovnaný zápas s dievčatami z Lipan Kom 113, ktoré vo väčšine reprezentovali v tejto hre na majstrovstvách Slovenska v Šamoríne. Blahoželáme!

Volejbal už  36 rokov môjho pôsobenia na tejto škole patrí k mojím prioritám a nasvedčujú tomu aj

neuveriteľné výsledky  v tejto hre. Teraz sa trošku pochválime( ja a moje všetky žiačky , ktoré som doteraz učil ). Dňa 2.12.2022  sme sa stali po 33 krát okresnými víťazmi v tomto nádhernom športe. Blahoželáme!

Verím, že aj ďalšie generácie, ktoré už sú v tréningovom procese, budú tvrdo pracovať na sebe a budú nasledovať svoje staršie spolužiačky v reprezentácii našej školy.

Fotogaléria vám ukáže kto nás úspešne reprezentoval.

Mgr. Jozef Bortňák

• Okresné kolo v basketbale a vo florbale, v školskom roku 2022/2023

• Na našej škole okrem futbalu, sa dlhodobo venujeme aj basketbalu a florbalu, s ktorými dosahujeme vždy popredné umiestnenia.

Aj v tomto školskom roku sme sa zúčastnili týchto súťaži.

25. 11.2022 sa hralo okresné kolo v basketbale v novej podobe, pod názvom streetbasket. Je to olympijský šport a školy sa mu venujú len krátko. Napriek tomu naši chlapci dokázali aj v tejto novej podobe basketbalu, obsadiť pekné 2. miesto. Blahoželáme!

28.11.2022, krátko po úspechu v streetbaskete, sa chlapci zúčastnili okresného kola vo florbale, o ktorý je v okrese obrovský záujem, o čom svedčí aj účinkovanie škôl z Lipan a Sabinova v ligových súťažiach. 11 škôl rozdelených do 3 skupín a nekompromisné postupové pravidla, len víťaz skupiny postupuje do 3 členného finále.

Nesklamali sme a opäť ako pominule roky sme boli vo finále. Prvý finálový zápas sme zvládli bravúrne a s vypätím všetkých síl sme vyhrali 3:0 so Sabinovom. Po krátkej regenerácii sme nastupovali proti domácej škole ZŠ Hviezdoslavova, ktorá sa tomuto športu venuje profesionálne aj s  bývalým ligový hráčom, ktorý ich trénuje. Boli sme viac ako vyrovnaným súperom a rozhodlo to, že máme menšiu hráčsku základňu a málo hráčov na pre striedanie v takom kvalitnom zápase. Konečné 2. miesto je opäť fantastický výsledok našich žiakov. Blahoželáme! Kto sa týchto podujatí zúčastnil, si môžete pozrieť vo fotogalérii.

Mgr. Jozef Bortňak