• Šaliansky Maťko školské kolo

• Dňa 21. 12. 2023 sa na našej škole konalo školské kolo recitačnej súťaže Šaliansky Maťko. Všetci účastníci sa snažili predniesť svoju povesť tak, aby zaujali. Najlepší z nich sa umiestnili na týchto miestach:

1. Kategória:

1. miesto Natália Bujňáková 3.A
            2. miesto Zara Janošková 2. ročník
            3. miesto Karolína Tomčufčíková 3.B

2. Kategória:

1. miesto Júlia Štefčáková 4.B
            2. miesto Patrik Huňady 5. ročník
            3. miesto Dorota Ceperková 4.B

3. Kategória:

1. miesto Anna Bujňáková 6.B
            2. miesto Ema Jánošíková 6.A
            3. miesto Nina Angelovičová 6.A

Všetkým účastníkom ďakujeme za ich úsilie a umiestneným gratulujeme. Najlepším prajeme veľa úspechov na okresnom kole.

• VIANOČNÝ KONCERT

• Milí rodičia, starí rodičia a priatelia školy!

Srdečne Vás pozývame na zajtrajší VIANOČNÝ KONCERT (19.12.2023), ktorý sa uskutoční v telocvični ZŠ s MŠ Brezovica o 16:00.

Na vianočnej burze si budete môcť zakúpiť výrobky z našich tvorivých dielní a pochutnať si na vianočnom punči za dobrovoľný príspevok.

Tešíme sa na Vás!

• Každý túži lietať...

• 5. decembra nás navštívil tukan, ktorý túžil lietať so svojím kamošom autorom Dávidom Králikom. Pohoda, úcta, hudba, práca, rešpekt a záverečný let bude pre nás nezabudnuteľným zážitkom. Vďaka Dávid Králik :-)

• Piataci na exkurzii

• V rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku sa vo štvrtok 16. novembra žiaci 5. ročníka v sprievode p. uč. Grapovej a p. uč. Humeňanskej zúčastnili exkurzie vo Vedecko-technickom centre Slovenského technického múzea v Košiciach. Zvolili sme si cestovanie vlakom, aby sme v sebe budovali kultúru cestovania hromadnou dopravou. Pre niektorých žiakov to bola premiéra. Vedecko-technické centrum nám ponúklo mnoho vedeckých hračiek, hlavolamov a vzdelávacích logických úloh. Poriadne sme sa vyšantili a potom sme sa už tešili na rozchod v meste. Nakúpili sme suveníry, vianočné darčeky, pizzu a iné občerstvenie. Na záver si ešte dievčatá chceli zavesiť zámok na košický Most lásky na znak priateľstva a hor sa domov. Na výlete sa nám páčilo a mohli sme takto stráviť spoločný čas mimo školy.

Fotogaléria tu

Žiaci 5. ročníka