• Zhodnotenie Dňa elegancie a slušnosti

• "Elegancia je jediná krása, ktorá nikdy nezmizne."

~Audrey Hepburn~

V piatok 6. októbra sa uskutočnil na našej škole pilotný Deň elegancie a slušnosti. Cieľom tohto dňa bolo vymeniť tepláky a iné športové oblečenie za slušivejšie spoločenské oblečenie a dať si záležať aj na slušnom správaní.

Možeme skonštatovať, že na prvýkrát sa zapojilo celkom pekné množstvo žiakov. Pekné elegantné oblečenie každému veľmi pristalo a niektorí boli naozaj úchvatne vyštafírovaní. Na druhom stupni sa zapojilo 70 žiakov, najviac v 5.R a 8.A, najmenej v 7.B. So slušným správaním to bolo trochu slabšie, na tom treba pracovať neustále, lebo máme riadne medzery. V tajnom hodnotení najlepšie obstáli žiaci 9.B.

Takýto Deň elegancie a slušnosti by sme si počas roka radi zopakovali častejšie a veríme, že sa zapojí stále viac žiakov. Nabudúce budú už aj fotografie a nejaké sprievodné aktivity :-)

• „Keď sa milión detí bude modliť ruženec, svet sa zmení.“ Sv. Páter Pio

• Dňa 18. 10. 2023 sa naša škola zapojila do projektu Milión detí sa modlí ruženec.

Všetci žiaci našej školy spolu so svojimi učiteľmi sa zišli o 9.30 hod. v kostole Všetkých svätých v Brezovici na modlitbu svätého ruženca.

Ruženec sa modlili žiaci: Hana Šulíková, Patrik Huňady – 5.roč., Ema Janošíková 6.A, Juraj Adamko 6.B, Simona Klembarová, Charlotte Sabolíková 7.A, Ema Michaleková 8.A, Gréta Frajštáková 8.B, Stela Ďuricová a Eliška Bujňáková 9.B  spolu doc.ThDr. Petrom Sedlákom PhD. farár – dekan.

Po sv. ruženci sa žiaci zúčastnili na sv. omši. Následne po sv. omši pán dekan P. Sedlák požehnal a posvätil priestory školy.

Chcem sa poďakovať p. riaditeľovi Mgr. Milošovi Sobotovi, že nám umožnil v priebehu vyučovania sa zapojiť do spomínaného projektu.

V roku 2023 sa do modlitby zapojilo 1 039 628 detí.

Mgr. Andrea Bujňáková - katechétka

• „I ja tak chcem špivac jak naša babka s dzedom“

• S týmto názvom začínal aj končil náš kultúrny program, ktorý sme pripravili pre našich starých rodičov pri príležitosti osláv Októbra- mesiaca úcty k starším.

V programe účinkovali naši piataci so scénkou- Babka v pekle, spievala Sofia Ďuricová aj naše talenty ľudového spevu- Lukáš Rabatín a Barborka Huňadyová. Program prepájali všetky generácie- starší členovia folklórneho súboru Brezovičan aj speváci z Klubu dôchodcov.

Projektom sa nám podarilo spojiť generácie, stráviť zmysluplne  voľný čas žiakov aj dôchodcov, ktorí nám ochotne odovzdali poklady tradícií vo forme piesní aj rozprávania.

Žiaci folklórneho súboru Briezka vystupovali v nových krojoch, ktoré sa nám podarilo získať vďaka láskavej podpore  Grantového programu poslancov Prešovského samosprávneho kraja.

Ďakujeme!

Mgr. D.Ceperková, Mgr. J.Štefčáková

FOTOGALÉRIA

• POZVÁNKA

•                            Deň otvorených dverí

Učitelia a žiaci ZŠ s MŠ Brezovica

Vás srdečne pozývajú

na Deň otvorených dverí spojený s Dňom zdravej výživy,

ktorý sa uskutoční dňa 25.10.2023 od 9.00 hod. v priestoroch školy.

Radi Vám ukážeme priestory našej školy, predvedieme zaujímavé formy

vyučovacieho procesu a možnosti mimoškolských aktivít.

• Rovesnícke vzdelávanie -FAST FASHION

• V pondelok 9. 10. navštívili triedy prvého stupňa šiestačky Peťka Kerpčárová, Bianka Mišeková a Miriamka Stoláriková.

Rozprávali nám, čo znamená Fast fashion ( rýchla móda) . Naučili nás množstvo zaujímavých vecí.

Vedeli ste, že  :

-fast fashion je rýchla móda,

-nakupujeme veľa oblečenia, málo ho nosíme

- veci sú  lacné, lebo ich vyrábajú deti z Afriky a dostávajú za to málo peňazí- niekoľko centov

- veci sú nekvalitné a rýchlo sa ničia

-vznikajú tony odpadu

Čo s vecami, ak z nich vyrastieme?

- podarujme ich niekomu z rodiny, kamarátom alebo na charitu

....ABY VECI ĎALEJ ŽILI....

Petra Kerpčárová, 6. B

• Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

• Dnes 17.10.2023 si mohli žiaci 8. a 9. ročníka zmerať svoje jazykové schopnosti v školskom kole súťaže Olympiáda zo SJL. Úlohy boli náročné, ale zvládli ich všetci prihlásení.

1. miesto- Barbora Mertová 8. A

2. miesto - Ema Bujňáková 9. B

3. miesto- Petra Gorneková 9. A

Víťazkám blahoželáme a prajeme úspešné okresné kolo :-)

• Svetový deň mlieka v školách

• V stredu 27. septembra sa to na našej škole hemžilo bielymi outfitmi. Do biela sme sa obliekli na počesť Svetového dňa mlieka v školách. Pre žiakov 1. stupňa si učiteľky pripravili tematické vyučovanie a žiaci 9. B pod vedením p. uč. Grapovej pripravili pre všetkých žiakov mliečnu desiatu - chlebíky s mrkvovo-syrovou nátierkou, bryndzovou nátierkou, mliečnu ryžu, bielu kávu a samotné mlieko, rozhlasovú reláciu a pre menších žiakov omaľovánku. Aktívni žiaci, ktorí urobili plagát  alebo inú výzdobu ku Dňu mlieka, boli odmenení.