• Zdokonaľovací plavecký výcvik

• V dňoch 18. – 22 septembra 2023  sa žiaci 6. ročníka zúčastnili zdokonaľovacieho plaveckého  výcviku .Výcvik sa uskutočnil v rekreačnom stredisku Drienica. Zúčastnilo sa ho 37 žiakov. Žiaci boli rozdelení do 4 skupín, v ktorých riadili prácu pridelení inštruktori plávania.

Vyučujúci plávania sa riadili tematickým,  výchovno - vzdelávacím  plánom, pre zdokonaľovací plavecký výcvik v 6 ročníku. Práca inštruktorov bola veľmi kvalitná a okrem preferovanej skupinovej metóde, bol nutný častý individuálny prístup k žiakom. Väčšina žiakov boli v máji na základnom výcviku neplavci a vzhľadom k priemerným pohybovým schopnostiam, alebo schopnosti sa rýchlo učiť plaveckým zručnostiam, boli prvé pohyby vo vode nesmelé a využívali sme pri tom množstvo plaveckých pomôcok vhodných na naučenie prvých pohybov vo vode, na ktoré nadväzuje prvkové plávanie.  V konečnom dôsledku sa nenašiel žiak ktorý by mal strach z vody a nezvládol základy splývania, dýchania a nepreplával aspoň 25 metrov.  Predpisy zdokonaľovacieho plaveckého výcviku určujú, že plavec je ten kto prepláva 50 m bez zastavenia. To bola  pre niektorých ťažká úloha a tú zvládlo 15 žiakov a nezvládlo 22 žiakov. Percentuálne : plavcov – 40 % a neplavcov – 60 % žiakov.

Inštruktori:  Ing. Janka Humeňanská                  Vedúci plaveckého výcviku: Mgr. Jozef Bortňák

Mgr. Radoslav Duda

Mgr. Martin Vološin

• Didaktické hry 1. stupeň

• Dňa 08.09. sa žiaci prvého stupňa zúčastnili didaktických hier. V rámci pobytu v prírode sme si všímali pri presunoch aj dopravné značky a značenia a vysvetľovali si ich význam a povinnosti, ktoré sú pre nás záväzné.

Na ihrisku sme si pripomenuli pravidlá ako sa máme správať pri hre, aby sme neublížili ani sebe, ani kamarátom. Využili sme teplé slnečné lúče a pri hrách sme upevňovali kamarátstva nie len medzi spolužiakmi z triedy, ale aj medzi mladšími a staršími žiakmi. Vyšportovaní a príjemne unavení sme si priniesli kopec zážitkov.

• OŽaZ - účelové cvičenie 2.stupeň

• Dňa 8.septembra 2023 sa žiaci 5.- 9. ročníka zúčastnili účelového cvičenia, ktoré sa realizovalo ako súčasť povinného učiva „Ochrana života a zdravia“ (OŽaZ). Ochrana človeka a jeho zdravia integruje postoje, vedomosti a zručnosti žiakov zamerané na ochranu života a zdravia v mimoriadnych situáciách, tiež pri pobyte a pohybe v prírode, ktoré môžu vzniknúť vplyvom nepredvídaných skutočností ohrozujúcich človeka a jeho okolie.
            Súčasťou cvičenia bolo plnenie čiastkových úloh:
            1. Orientácia podľa buzoly a mapy
            2. Orientácia podľa prírodných úkazov
            3. Pochod podľa azimutu
            4.Výchova k bezpečnému správaniu
            Na prvej vyučovacej hodine triedni učitelia poučili žiakov o povinnostiach turistov pri ochrane životného prostredia a následne sme si určili plán našej turistickej vychádzky, ktorej cieľom bola Homôlka. Trať nebola
            jednoduchá a preverila kondičné schopnosti našich žiakov, ale aj učiteľov.
            Krásne jesenné počasie znásobilo zážitky z tohto dňa a to nielen plnením úloh, ale aj pozorovaním flóry a fauny tohto nádherného prostredia.

Mgr. J. Bortňak

• Zberná trieda v šk. r. 2023/2024

Milí rodičia!

Tak ako sme sľúbili, ponúkame možnosť prihlásiť Vaše dieťa do zbernej triedy.

Zberná trieda je určená pre žiakov prvého stupňa (1. a 4. ročník).

Na základe rozhodnutia Rady školy otvoríme zbernú triedu pri počte 5 žiakov.

Zberná trieda bude fungovať od 6:30 do 7:30. Od 7:30 sa žiaci presunú do svojich tried.

V prípade záujmu, v prílohe tohto oznamu je zápisný lístok, ktorý prosíme odovzdať

tr.učiteľke do 7.9.2023.

Ak sa naplní počet žiakov (minimálne 5 žiakov), zberná trieda bude fungovať od 11.9.2023.

Ďakujeme za porozumenie a veríme, že túto možnosť využijú viacerí rodičia.

• Slávnostné otvorenie školského roka 2023/2024

• ZŠ s MŠ Brezovica pozýva žiakov na slávnostné otvorenie školského roka 2023/2024, ktoré sa uskutoční 4. septembra 2023 (pondelok).

O 8:00 hod. slávnostná svätá omša v kostole Všetkých svätých v Brezovici

O 9.00 hod. v prípade priaznivého počasia bude slávnostné otvorenie školského roka v átriu školy.

V prípade nepriaznivého počasia  bude  otvorenie  vo vestibule školy.

Následne sa  žiaci spolu so svojimi triednymi učiteľmi  presunú do tried, kde budú úvodné triednické hodiny.

Predbežný čas ukončenia a rozchod žiakov  je  o10:30 hod.

Vstup detí do  MŠ je od 6.30 do 8.00 hod. cez vchod určený pre MŠ (zadný vchod).

Každý žiak  si prinesie prezúvky.

Tešíme sa na spoločné stretnutie.